אודות

אודות לוין אמנות חברה ותרבות

לוין אמנות חברה ותרבות הוקמה בשנת 2010 על ידי האסטרטג הפיננסי ואספן האמנות עופר לוין מתוך חיבור עמוק לחברה, לתרבות ולאמנות הישראלית. כפי ששמה מרמז, פעילותה של לוין אמנות חברה ותרבות מתפרסת על פני שלושה תחומים: לוין אמנות תומכת ביוזמות ומוסדות אמנותיים ומקדמת אמנים ישראלים בארץ ובעולם. לוין אמנות גם אמונה על אוסף לוין, אחד מאוספי האמנות הישראלית הגדולים והמגוונים בעולם, הכולל את יצירותיהם של הגדולים והמוכרים שבאמני ישראל מסוף המאה ה-19 ועד היום. לוין חברה תורמת ליוזמות המקדמות את החברה הישראלית ומעצימות אוכלוסיות מגוונות בתוכה. לוין תרבות מפעילה את הוצאת לוין האחראית לפרסומם של ספרי אמנות ישראלית רבים בעברית ובאנגלית, וביניהם אופקים רחבים: מאוסף עפרת לאוסף לוין, ברלין – ירושלים: אמנות העלייה מגרמניה, ירושלים-תל אביב: אמנות בקונפליקט אורבני.

לוין אמנות

לוין אמנות היא הבית של אוסף לוין, אחד מאוספי האמנות הישראלית המקיפים בעולם כיום. אוסף לוין מאגד כ-3,000 יצירות אמנות רב-תחומיות שנאספו על ידי גדעון עפרת ועופר לוין לאורך 60 השנים האחרונות.  האוסף חולש על פני 140 שנות יצירה ישראלית, מתקופת העלייה הראשונה ועד היום, ומהווה תיעוד היסטורי של החברה והתרבות הישראלית בראי האמנות. האוסף כולל יצירות של החשובים שבאמני ישראל, ובו עבודות המייצגות את כל הסגנונות והתנועות האמנותיות שעיצבו את עולם האמנות הארץ ישראלי. 

לוין אמנות משתפת פעולה עם מוזיאונים וגופים ציבוריים ברחבי העולם, משאילה את יצירות האוסף לתערוכות, מזמינה חוקרים וסטודנטים ללמוד את האוסף ולהיעזר ביצירותיו וגם מעניקה מלגות רבות לסטודנטים וחוקרים. כמו כן,  היא מקיימת תערוכות, סיורי אמנות, הרצאות אמן ואירועי אמנות לציבור הרחב ותמכה, בין היתר, בבית לאמנות ישראלית שבמכללה האקדמית תל אביב-יפו.

לוין חברה

לוין חברה מבוססת על האמונה שכדי לבנות חברה חזקה, יציבה ומלוכדת יש לטפח ערכים של אהבת הארץ, ראיית האחר וערבות הדדית. על בסיס השקפה זו היא תומכת במגוון יוזמות לקידום קבוצות אוכלוסייה שונות המרכיבות את החברה הישראלית.

בין הגופים בהם תמכה לוין חברה ניתן למנות את עמותת "רוח חדשה", הפועלת לחיזוק מעמדה של ירושלים, מכון המחקר העצמאי "המרכז להתחדשות הדמוקרטיה הישראלית", "מרכז תאיר לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית" ומכינת "אחד משלנו" לפיתוח מנהיגות צעירה. לוין חברה העניקה גם מלגות לסטודנטים במכללה האקדמית תל חי ותרמה לחוג לתלמוד ולפילוסופיה יהודית באוניברסיטת תל אביב.

לוין תרבות

לוין תרבות פועלת למען עתיד התרבות הישראלית תוך הישענות על העבר והכרה בחשיבותו. לשם כך היא משקיעה בשימור המורשת התרבותית והנכסים ההיסטוריים שלה, ובמקביל תומכת ביצירה עכשווית מקומית ובדור העתיד של היוצרים הישראליים.

ליבה הפועם של לוין תרבות הוא הוצאת לוין המפרסמת אנתולוגיות אמנות ישראלית וספרי אמן של אמנים ישראלים עכשוויים. בין ספרי ההוצאה ניתן למצוא את סדרת "אופקים רחבים" המציגה מבחר יצירות מתוך אוסף לוין בליווי טקסטים פרשניים מאת חוקר האמנות גדעון עפרת, ספר מקיף וייחודי על יצירתו רבת הפנים של האמן יגאל תומרקין, ומגוון ספרים נוספים המעניקים לקוראים נקודת מבט ייחודית על האמנות הישראלית לדורותיה.

בנוסף להפעלת ההוצאה, לוין תרבות משתתפת ביוזמות ובפרויקטים שחוגגים את התרבות הישראלית ומעשירים אותה. היא תומכת בתערוכות ובהפקת קטלוגים, תורמת למרכזי אמנות ומוזיאונים ונותנת מענקים לאמנים מבטיחים.

Scroll to Top
דילוג לתוכן