הצוות

עופר לוין

בעל אוסף לוין

עופר לוין הוא אסטרטג פיננסי ואספן אמנות ישראלית. מילדות תפסה האמנות הישראלית מקום משמעותי בחייו, את השראתו הוא ספג השראה מאביו, שלמד אמנות בבצלאל, וכנער נהג לבלות שעות ארוכות במוזיאון ישראל ובבית האמנים בירושלים בצעירותו. בבגרותו, לאחר שרכש השכלה מתמטית באוניברסיטה העברית ותיעל את הידע שצבר לפעילות עסקית בשווקים פיננסיים בינלאומיים, החליט לתת לאמנות מקום מרכזי יותר בחייו. הוא  החל להרחיב ולפתח אוסף אמנות ישראלית שניהל בעבר אוצר ומבקר האמנות גדעון עופרת.

כיום אוסף לוין הוא אחד מאוספי האמנות הישראלית הגדולים והמקיפים בעולם. הוא מאגד כ-3000 יצירות אמנות ישראלית מתקופת העלייה הראשונה (שנות ה-80 של המאה ה-19) ואילך. חזונו הוא ליצור אוסף המשקף את סיפור התהוות התרבות והזהות הישראלית, ובהתאם מדובר באוסף אקלקטי באופיו המורכב מעבודות ציור, פיסול, וידאו, צילום וקרמיקה של אמנים ישראלים על דורותיהם.

בשנת 2010 ייסד עופר את לוין אמנות חברה ותרבות, הפועלת לשימור המורשת המקומית, חיזוק החברה הישראלית וקידום דור העתיד של אמני ישראל. בנוסף לניהול האוסף, לוין אמנות חברה ותרבות מפעילה הוצאת ספרים המתמחה בספרי אמנות ישראלית, ומעורבת בשלל יוזמות למען החברה והתרבות.

תמרה גרמובה

אוצרת ומנהלת אוסף לוין

תמרה החלה את עבודתה בלוין אמנות חברה ותרבות בסוף שנת 2013. מאז ועד היום היא חיה ונושמת את האוסף ונמצאת בלב כל פעילות הנוגעת לו. כאוצרת ומנהלת אוסף לוין, תמרה אחראית על שימור ארכיון היצירות, השאלת יצירות למוזיאונים ובניית שיתופי פעולה עם אמנים ומוסדות. כמו כן, היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההוצאה לאור של ספרי האמנות שמפרסמת הוצאת לוין.

תמרה סיימה תואר ראשון בעיצוב תעשייתי B.Des בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, עם שני פרסי הצטיינות. בימים אלה היא עמלה בבצלאל על השלמת תואר מוסמך M.A בתחומי מדיניות ותאוריה של האמנויות עם התמחות באוצרות, בבצלאל גם כן. שימוש יצירתי בידע שרכשה בתחומים אלו, מאפשר לה להגיע לרעיונות מקוריים ולהציע פתרונות ייחודיים לאתגרים שמציב תפקידה כאוצרת.

גלילה למעלה
דילוג לתוכן