הצוות

עופר לוין

בעל אוסף לוין

עופר לוין הוא אסטרטג פיננסי ואספן אמנות ישראלית. מילדות תפסה האמנות הישראלית מקום משמעותי בחייו. את השראתו הוא ספג מאביו, שלמד אמנות בבצלאל, וכנער נהג לבלות שעות ארוכות במוזיאון ישראל ובבית האמנים בירושלים. בבגרותו, לאחר שרכש השכלה מתמטית באוניברסיטה העברית ותיעל את הידע שצבר לפעילות עסקית בשווקים פיננסיים בינלאומיים, החליט לתת לאמנות מקום מרכזי יותר בחייו. הוא  החל להרחיב ולפתח אוסף אמנות ישראלית שניהל בעבר אוצר ומבקר האמנות גדעון עפרת.

כיום אוסף לוין הוא אחד מאוספי האמנות הישראלית הגדולים והמקיפים בעולם. הוא מאגד כ-3000 יצירות אמנות ישראלית מתקופת העלייה הראשונה (שנות ה-80 של המאה ה-19) ואילך. חזונו הוא ליצור אוסף המשקף את סיפור התהוות התרבות והזהות הישראלית, ובהתאם מדובר באוסף אקלקטי באופיו המורכב מעבודות ציור, פיסול, וידאו, צילום וקרמיקה של אמנים ישראלים על דורותיהם.

בשנת 2010 ייסד עופר את לוין אמנות חברה ותרבות, הפועלת לשימור המורשת המקומית, חיזוק החברה הישראלית וקידום דור העתיד של אמני ישראל. בנוסף לניהול האוסף, לוין אמנות חברה ותרבות מפעילה הוצאת ספרים המתמחה בספרי אמנות ישראלית, ומעורבת בשלל יוזמות למען החברה והתרבות.

אייל לוין

מנהל אוסף לוין

אייל החל את עבודתו בלוין אמנות חברה ותרבות בשנת 2020. מאז ועד היום הוא נמצא בלב כל פעילות הנוגעת לאוסף לוין. כמנהל האוסף, אייל אחראי על שימור ארכיון היצירות, השאלת יצירות למוזיאונים ובניית שיתופי פעולה עם אמנים ומוסדות. כמו כן, הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההוצאה לאור של ספרי האמנות שמפרסמת הוצאת לוין.

אייל הוא בעל תואר בוגר בהיסטוריה כללית ותואר מוסמך בהיסטוריה אמריקנית מטעם האוניברסיטה העברית, וכן בעל תעודת מידען מטעם הטכניון, היחידה ללימודי המשך וחוץ. 

תמרה גרמובה

אוצרת אוסף לוין

תמרה החלה את עבודתה בלוין אמנות חברה ותרבות בסוף שנת 2013 וכיום משמשת אוצרת האוסף. היא סיימה תואר ראשון בעיצוב תעשייתי בבצלאל בירושלים (B.Des)  ועומדת להשלים באותו מוסד אקדמי את חובותיה האחרונים לקראת קבלת תואר מוסמך בתחומי מדיניות ותאוריה של האמנויות עם התמחות באוצרות.

Scroll to Top
דילוג לתוכן